45. BAZUNA ciągle młoda

• Centrum Zielona Brama w Przywidzu gościło 45. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA 2017. Hala Ujeżdżalni Zielonej Bramy była miejscem trzech  wydarzeń, które odbyły się w sobotę, 1 lipca.

Harcersko-studencki projekt Śpiewajmy razem, aktywny od stycznia 2015 r., został ukoronowany radosnym, dynamicznym maratonem z udziałem przedstawicieli obu tych grup. Po półwieczu od jego pierwszego wydania opublikowano nową edycję słynnego Śpiewnika Sucharka, której na scenie towarzyszył program piosenek z tamtych lat. W okazjonalnym zespole wystąpił sam redaktor wersji oryginalnej – Zygfryd „Sucharek” Kwiatkowski. Podczas Nocy Gwiazd zaśpiewały zespoły Wolna Grupa Bukowina, U Studni, Czerwony Tulipan, SuperTrio, Grupa Bez Jacka i harcerska Grupa Muzycznego Wsparcia z Łukaszem Majewskim. W pozostałe dni festiwalowe wystąpili Adam Drąg z nowym zespołem i programem na 45-lecie swojej pracy artystycznej oraz Dorota Kuziela, zdobywczyni głównej nagrody Zamkowych Spotkań Śpiewajmy Poezję w Olsztynie.

Organizatorzy dziękują patronom honorowym i medialnym, sponsorom i współorganizatorom oraz wykonawcom, którym zawdzięczają wspólnie spędzone, niezapomniane chwile.

Głównymi organizatorami przeglądu były Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej, Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY – inicjator i pierwszy organizator BAZUNY, Samorząd Studentów PG oraz Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne BAZUNA. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął rektor PG prof. Jacek Namieśnik.

Kolejnym wydarzeniem związanym z piosenką turystyczną i studencką będzie tegoroczna Jesień z Bazuną, 3 grudnia w  Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej Kwadratowa. Zapraszamy do systematycznego odwiedzania portalu www.bazuna.org.pl oraz profilu społecznościowego www.facebook.com/OTPPSBazuna