Badmintoniści PG z awansem do Finału AMP

• Trzecie miejsce w Półfinale A Akademickich Mistrzostw Polski i awans do rozgrywek finałowych – badmintoniści Politechniki Gdańskiej mają powody do dumy. Nasza reprezentacja przywiozła brązowe medale z turnieju, który odbył się w Łodzi w zeszły weekend.

W fazie grupowej nasza drużyna rozegrała cztery mecze odnosząc cztery zwycięstwa. W pierwszym spotkaniu Politechnika Gdańska pokonała Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu 7:0. Takim samym wynikiem zakończyła się rywalizacja z warszawską Akademią Sztuki Wojennej.

Dwa kolejne mecze grupowe przyniosły dwa kolejne zwycięstwa: nad Uniwersytetem Łódzkim (6:1) oraz Uniwersytetem Szczecińskim (7:0), zapewniając reprezentacji PG awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca i udział w Finale Akademickich Mistrzostw Polski.

Rywalami naszej drużyny w odbywającej się w niedzielę 1/4 finału byli zawodnicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 dla gdańszczan.

W półfinale zespół PG przegrał z Politechniką Białostocką 0:4 i miał przed sobą walkę o 3. miejsce w turnieju. Ostatni mecz nasza drużyna wygrała z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu 4:1, kończąc rywalizację na trzecim miejscu.

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej wystąpiła w składzie: Maciej Kuchta, Damian Konikowski, Szymon Najduch, Adrian Szkrawan, Marta Falkowska, Kornelia Kowalczyk, Emilia Rychła, Aleksandra Zabrocka oraz grający trener Rafał Kasprów.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie odbędzie się w dniach 28–30 kwietnia w Krakowie.