Będą walczyć o indeksy na Wydział Chemiczny

• Prawie 340 osób weźmie udział w tegorocznej, dwudziestej pierwszej już, edycji konkursu Wygraj indeks. Młodzież rozwiązywać będzie zadania finałowe w sobotę, 25 marca o godz. 9.00 i 12.00 w Audytorium Novum.

Konkurs przebiega dwuetapowo. Najpierw licealiści w domach rozwiązywali zadania publikowane na wydziałowej stronie internetowej i przesyłali je na Politechnikę Gdańską. Najlepsi z nich uczestniczyć będą w finale konkursu na naszej uczelni. Na rozwiązanie zadań konkursowych będą mieli 60 min.

Prof. Wojciech Chrzanowski, prodziekan ds. studiów na Wydziale Chemicznym przypomina, że w 2017 roku przypada 150. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Noblistka w dziedzinie fizyki (1903) i chemii (1911) przyszła na świat w Warszawie 7 listopada 1867 roku. Z tej okazji zadania konkursowe mogą, przynajmniej w części, przyjąć szczególny profil. Sam konkurs odbywa się w tym roku pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

Wszyscy konkursowicze, którzy uzyskają wymaganą liczbę punktów wygrywają indeks Wydziału Chemicznego. Laureaci zostaną przyjęci na studia w ramach zwiększonego limitu na zasadach preferencyjnych, po złożeniu dokumentów określonych w zasadach rekrutacji. Szczegóły znajdują się w regulaminie.

Wyników konkursu można spodziewać się trzy dni po finale. Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone na stronie internetowej Wydziału Chemicznego. Laureaci otrzymają dyplomy do 15 kwietnia.

Pytania z poprzednich edycji wraz z odpowiedziami można prześledzić na stronie Wydziału Chemicznego.