Dobry start kolarzy górskich w AMP

• W Chorzowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim (weekend 13–14 maja). W dwudniowych zmaganiach wzięło udział blisko 230 zawodników i zawodniczek z 40 uczelni z całego kraju, w tym 3 reprezentantki i 5 reprezentantów Politechniki Gdańskiej.

W sobotę rozegrano wyścig indywidualny na czas, podczas którego zawodnicy mieli do pokonania jedno okrążenie – 5,5 km. Panie musiały przejechać 5 okrążeń, panowie – 7. Trasa była trudna, a zawodnicy doskonale przygotowani. Poziom mistrzostw był więc wysoki. Wśród kobiet zwyciężyła Paula Gorycka (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), najlepszy spośród mężczyzn był Piotr Konwa (Uniwersytet Zielonogórski).

WYNIKI INDYWIDUALNE STUDENTÓW PG

16. Magdalena Fabjanowicz Wydział Zarządzania i Ekonomii

20. Martyna Orzeszek Wydział Zarządzania i Ekonomii

34. Anna Jagiełło Wydział Zarządzania i Ekonomii

28. Michał Korbus Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki

39. Maciej Piński Wydział Oceanografii i Okrętownictwa

42. Wojciech Kargul Wydział Mechaniczny

66. Piotr Dolatowski Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki

85. Paweł Ugarenko Wydział Mechaniczny

WYNIKI DRUŻYNOWE STUDENTÓW PG:

Kobiety – 7. miejsce open, 4. UTE (uczelnie techniczne)

Mężczyźni – 9. miejsce open, 5. UTE

Wyniki szczegółowe dostępne na stronie organizatora: http://amp-mtb.pl/wyniki.