Dyplom Roku: najlepsze projekty młodych architektów

• Na Dziedzińcu im. Daniela G. Fahrenheita do 14 lutego br. można oglądać wystawę najlepszych prac dyplomowych przygotowanych przez absolwentów Wydziału Architektury.

Na tegorocznej wystawie znalazły się 42 prace magisterskie wyselekcjonowane przez przedstawicieli poszczególnych katedr architektonicznych, proporcjonalnie do liczby obronionych w nich prac. Są to zarówno projekty urbanistyczne, założenia parkowe, adaptacje obiektów zabytkowych, współczesne obiekty użyteczności publicznej oraz kompleksy zabudowy mieszkaniowej.

– Celem wystawy „Dyplom Roku” jest prezentacja prac dyplomowych, obronionych na naszym wydziale w 2016 roku, spośród których wyłonione zostaną prace do nagród: Rektora PG, Dziekana Wydziału Architektury, Prezydentów Miast Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz Stowarzyszeń Zawodowych – mówi dr inż. arch. Piotr Marczak, prodziekan ds. kształcenia i promocji na Wydziale Architektury.

Ekspozycja „Dyplom Roku” czynna jest dla zwiedzających w godz. 10.00–14.00. Wstęp wolny.

***

Czytaj także: Inteligentny i kompletny – architektoniczny Dyplom Roku oraz Najlepszy w kraju dyplom architektoniczny powstał na PG