Futsaliści Politechniki Gdańskiej z awansem do Finału AMP!

• W Toruniu zakończył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu mężczyzn. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej zagrała bardzo dobrze i już drugiego dnia turnieju zagwarantowała sobie awans do Finału AMP w Katowicach.

Zespół PG w fazie grupowej zmierzył się z Uniwersytetem Przyrodniczym z Poznania, Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym ze Szczecina oraz Akademią Morską z tego samego miasta. Wszystkie trzy mecze zakończyły się bardzo pewnymi zwycięstwami naszej drużyny. Podopieczni trenera Andrzeja Busslera wygrywali kolejno 3:2 z UP, 6:0 z ZUT oraz 8:0 z AM i z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinału.

W 1/4 turnieju drużyna pewnie pokonała Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania 4:0 i nie tylko zagwaranowała sobie grę w półfinale, ale również awans do wielkiego Finału Akademickich Mistrzostw Polski.

Ostatnie dwa niedzielne mecze w Toruniu niestety zakończyły się porażkami reprezentacji Politechniki Gdańskiej. W półfinale lepsza okazała się drużyna Uniwersytetu Gdańskiego (2:4), zaś w meczu o 3. miejsce Uniwersytet Adama Mickiewicza z Poznania zwyciężył 4:0.

Niemniej jednak najważniejszy w tej rywalizacji był awans do Wielkiego Finału. Ten zaś odbędzie się w dniach 23-26 lutego w Katowicach.

Gratulujemy awansu i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa!