Godło „Teraz Polska” dla CyberOka

• Powszechnie znanym i cenionym godłem promocyjnym „Teraz Polska” wyróżniono CyberOko służące do diagnozy i terapii pacjentów w śpiączce i w stanie wegetatywnym. Gratulacje należą się autorom wynalazku – zespołowi naukowemu prof. Andrzeja Czyżewskiego, kierownika Katedry Systemów Multimedialnych na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

8 czerwca 2015 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczysta gala „Teraz Polska”, podczas której laureaci odebrali pamiątkowe statuetki. Konkurs "Teraz Polska” odbywa się od 25 lat. W tym roku kapituła konkursowa nagrodziła godłem 15 produktów, 6 usług, 2 przedsięwzięcia innowacyjne (w tym CyberOko) oraz 2 gminy.

Wyróżnienia w kategorii „przedsięwzięcia innowacyjne” przyznawane są od 8 lat. W historii konkursu godło po raz pierwszy zostało przyznane uczelni. Pełna lista laureatów znajduje się na stronie konkursu.

– Kapituła konkursu wyłoniła 25 laureatów, spośród ponad 100 uczestników. To grono jest świadectwem najwyższej jakości polskich produktów, usług, przedsięwzięć innowacyjnych i gmin. A właśnie o jakość w tym wszystkim chodzi. Od blisko 25 lat udowadniamy, że to właśnie ona jest fundamentem polskiej gospodarki – podsumowuje Michał Lipiński, dyrektor konkursu „Teraz Polska”.

Godło „Teraz Polska” jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują konsumenci. Ważne są także walory promocyjne.

– Opatrując nasz wynalazek godłem „Teraz Polska”, wierzymy, że będzie on mógł skutecznie dotrzeć do jeszcze większej liczby potrzebujących: ludzi znajdujących się w stanie śpiączki lub w stanie wegetatywnym, m.in. po ciężkich urazach mózgu – mówi prof. Andrzej Czyżewski.

W Polsce w śpiączkę zapada średnio 14 tys. osób rocznie. CyberOko to dla wielu z nich olbrzymia szansa. Ideą tego wynalazku jest połączenie techniki śledzenia wzroku, analizy fal mózgowych EEG i komputerowego interfejsu aromatowego – w celu badania stanu świadomości. Urządzenie powstało w ramach projektu „Typoszereg komputerowych interfejsów multimodalnych”.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu „Teraz Polska” znajdują się na www.terazpolska.pl

Czytaj także:

Nagroda Premiera dla zespołu prof. Andrzeja Czyżewskiego