Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia 2017

• Od 24 do 26 marca na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia.

Na początek zapraszamy na spotkanie z reportażem w Bibliotece pod Żółwiem w Gdańsku. Zaproszonymi gośćmi będą Bożena Aksamit i Piotr Głuchowski.

W sobotę na Politechnice Gdańskiej odbędzie się debata pod tytułem „Dziennikarze na barykady? – dziennikarze zaangażowani, zaangażowane media – czy nadszedł ich czas?” Po debacie rozpocznie się czas warsztatów związanych z nowymi mediami. Uczestnicy będą mieli możliwość poznawania niezbędnych narzędzi dziennikarza przyszłości. Dowiedzą się, czy zakładać swoje medium w sieci, a jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić. Dziennikarska komunikacja w Internecie i najlepsze sposoby poszukiwania informacji będą jednymi z wielu poruszonych tematów. Porozmawiamy również o dziennikarstwie internetowym i poszukamy odpowiedzi na pytanie: czy warto zakładać swojego bloga? Po przerwie uczestnicy warsztatów będą szkolić się w dziedzinie tradycyjnych mediów. Odwiedzą Radio Gdańsk, TV TASK na PG i Kronikę studencką oraz nauczą się pisać tak, by inni chcieli czytać.

W niedzielę konferencja przeniesie się na Uniwersytet Gdański, gdzie uczestnicy będą mogli posłuchać o wartych uwagi śledztwach dziennikarskich, stresującej pracy fotoreportera i tego, który poszukuje informacji z pierwszej ręki. Tego dnia prelegentami będą Paweł Kaźmierczak (Ekspres Reporterów w TVP2), Łukasz Głowala (Gazeta Wyborcza, Trójmiasto.pl) i Kuba Kaługa (RMF).

Więcej na stronie http://medionalia.pl