Pierwsze miejsce snowboardzistek PG wśród uczelni technicznych!

• Snowboardzistki Politechniki Gdańskiej nie mają sobie równych! Nasze zawodniczki zdobyły złoty medal wśród uczelni technicznych oraz zajęły 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w Snowboardzie.

W finale odbywających się na zakopiańskiej Harendzie mistrzostw wystąpiło aż 5 reprezentantek PG. Najlepsza z nich Natalia Suszyńska zajęła 12. miejsce. Na 19. pozycji rywalizację zakończyła Jessica Kolarz, 23. była Anna Jagiełło, 27. Julia Sławińska, a 31. Kamila Kowerdej. Świetnie poradzili sobie także panowie – do finału mężczyzn zakwalifikowali się Szymon Szulc, Bartosz Tymiński oraz Michał Danielewicz. Swoje zjazdy zakończyli kolejno na 15., 41. oraz 56. miejscu. Pozwoliło im to na zajęcie 10. lokaty w klasyfikacji generalnej oraz 7. miejsca w klasyfikacji UTE.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim reprezentacja pań zdobyła 4. miejsce wśród uczelni technicznych i 12. w klasyfikacji generalnej, panowie natomiast wywalczyli odpowiednio 7. i 15. pozycję.