Polska Nagroda Innowacyjności dla PG

• Politechnika Gdańska otrzymała Polską Nagrodę Innowacyjności za projekt Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji (CD NIWA), którym kieruje prof. Henryk Krawczyk, rektor PG. Nagrodę wręczono 5 listopada br. w Łodzi podczas III Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości.

Polską Nagrodę Innowacyjności przyznały: redakcja „Forum Przedsiębiorczości” oraz Polska Agencja Przedsiębiorczości, główny organizator Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości*. Nagroda jest wyrazem uznania dla prowadzonej w CD NIWA działalności, a przede wszystkim dbałości o sferę badawczo-rozwojową. Została przyznana na podstawie badania ankietowego, w którym pytano m.in. o prowadzone na uczelni programy badawcze, działalność innowacyjną czy też o nakłady finansowe (także te pochodzące z Unii Europejskiej), które PG przeznacza na tego typu przedsięwzięcia.

W CD NIWA powstają innowacyjne rozwiązania informatyczne oraz aplikacje na potrzeby nauki i biznesu. Centrum oferuje zaawansowaną infrastrukturę informatyczną, platformy wytwarzania aplikacji, a także świadczy usługi doradcze. Realizacja trwającego dwa lata projektu powoli się kończy – 10 grudnia br. na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki odbędzie się konferencja pt. „Rozwój umiejętności cyfrowych”, podsumowująca działalność centrum.

***

*Podczas tegorocznego Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który skupia uwagę środowisk naukowych, gospodarczych i społecznych z całej Polski, dr inż. Jerzy Proficz z Centrum Informatycznego TASK wygłosił wystąpienie pt. „CD NIWA – polskie innowacje na światowym poziomie”.