Srebrny medal dla pracowników Politechniki Gdańskiej

• Reprezentacja PG wywalczyła drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Siatkówce w kategorii 50+. W kategorii Open uplasowaliśmy się na szóstej pozycji. Zawody rozegrano w miniony weekend, 25 i 26 lutego w Rzeszowie.

Nasz zespół 50+ już w pierwszym, sobotnim spotkaniu tej rywalizacji pokonał Uniwersytet Rzeszowski 2:0. Takim samym wynikiem zakończył się mecz z Politechniką Koszalińską. W niedzielę drużyna niestety przegrała 0:2 z Politechniką Łódzką i ostatecznie zajęła drugie miejsce. Srebro zawdzięczamy Bogusławowi Kuszowi (WFTiMS), Robertowi Jankowskiemu (WILiŚ), Jackowi Kropiwnickiemu (WMech), Edwardowi Wierzbowskiemu, Krzysztofowi Kaszubie i Ryszardowi Mikołajewskiemu (CSA).

Po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie pierwszym spotkaniu w kategorii Open drużyna Politechniki Gdańskiej przegrała z faworytem i wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Pracowników Szkół Wyższych, ekipą UAM z Poznania 1:2. W drugim meczu nasza reprezentacja pokonała Uniwersytet Rzeszowski 2:1. W trzeciej rozgrywce nie udało się jednak pokonać Politechniki Łódzkiej, przez co drużynie PG pozostała walka o miejsca 5-8. Szóstą lokatę udało się zdobyć po zwycięstwie nad Politechnikę Koszalińską. Zespół PG wystąpił w składzie: Mariusz Madajczyk (Dział Spraw Naukowych), Krzysztof Czarnecki (WETI), Mariusz „Szkodnik” Szkoda (WChem), Witold Tisler (WILiŚ), Filip Wasilczuk (WMech), Rafał Kasprów, Kazimierz Rozwadowski (CSA).