Szczypiornistki PG ze srebrnymi medalami UTE w Finale AMP

• Reprezentacja Politechniki Gdańskiej znakomicie spisała się w Finale Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet, zdobywając srebrne medale w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

W fazie grupowej reprezentantki PG nie miały dużo szczęścia i z trzech spotkań wygrały zaledwie jedno: z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach 30:15. Porażki zawodniczki PG poniosły z AWF 17:19 i Uniwersytetem Gdańskim 18:21. Dużo lepiej nasze reprezentantki spisały się w meczach o miejsca 9-12. W pierwszym spotkaniu zespół PG pokonał AGH w Krakowie 21:18, a w meczu o 9. okazał się lepszy od UE w Katowicach, wygrywając 18:12. Te rezultaty pozwoliły naszej drużynie zająć 2. miejsce w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Banach Karolina, Deręgowska Anna, Dybowska Dominika, Hofman Anita, Jażdżewska Aleksandra, Kunicka Magdalena, Leśniak Aleksandra, Ludwikowska Anna, Piepka Karolina, Pleszewska Paula, Rutkowska Marta, Świetlik Patrycja, Trela Anna, Zawadzka Natalia, Zwolak Karolina. Trener: Krzysztof Kaszuba.