Technikalia 2017. 10 maja to Dzień Sportu!

• Festiwal Studentów Politechniki Gdańskiej obfituje nie tylko w wydarzenia kulturalne, ale i imprezy sportowe. 10 maja w Centrum Sportu Akademickiego PG można będzie pograć w piłkę, popływać i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, a wszystko to w ramach uczelnianego Dnia Sportu 2017.

Przez cały dzień rozgrywane będą turnieje siatkówki halowej i plażowej oraz piłki nożnej i streetball. W godzinach 11.00–14.00 korzystanie z dużego basenu będzie dla studentów PG bezpłatne, a o 12.30 pracownicy uczelni zmierzą się ze studentami w meczu siatkówki. Oprócz tradycyjnych rozgrywek sportowych można będzie obejrzeć pokazy Street Workoutu, deskorolkarzy, Tanecznej Politechniki oraz Sekcji Aerobiku Sportowego, a także wziąć udział w darmowym, praktycznym kursie udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy imprezy otrzymają także szansę skorzystania z symulatorów dachowania oraz zderzenia pojazdów.

Informacje dotyczące harmonogramu i zapisów można znaleźć na oficjalnym fanpage’u Dnia Sportu. Na kurs pierwszej pomocy należy zapisać się tutaj.

Głównymi organizatorami programu tegorocznego Dnia Sportu są Akademicki Związek Sportowy, Wydziałowe Rady Studentów, Koło Sportowe WILiŚ PG oraz Komisja Kultury i Sportu Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej.

***

Technikalia startują już 6 maja. Wówczas na terenie kampusu odbywać się będą niepowtarzalne integracyjne wydarzenia międzywydziałowe, sportowe i rekreacyjne, w większości na świeżym powietrzu. Do wspólnej zabawy całą trójmiejską społeczność zaprasza Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej.

Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie festiwalu: www.technikalia.gda.pl oraz na fanpage.