Wicemistrzowie Polski w Aerobiku Sportowym

• Drużyna Politechniki Gdańskiej powtórzyła ubiegłoroczny sukces zdobywając wicemistrzostwo w Akademickich Mistrzostwach Polski w Aerobiku Sportowym w klasyfikacji generalnej oraz mistrzostwo wśród uczelni technicznych. Gratulujemy sportowcom i trenerce Marii Zabornej.

Na sukces złożył sie fenomenalny występ Karoliny Gajewskiej, Karoliny Kotowskiej i Natalii Sobolewskiej, które wywalczyły złote medale w kategorii zespołów trójkowych. Ponadto trzecie miejsce wśród trójek z uczelni technicznych zajęły: Weronika Ganczarska, Małgorzata Karwowska i Natalia Krasicka. Zespół uplasował się na miejscu czwartym w klasyfikacji generalnej.

Znakomicie zaprezentowały się solistki. Karolina Kotowska nagrodzona została dwoma medalami: złotym i brązowym. Wywalczyła pierwsze miejsce wśród solistek z uczelni technicznych i trzecie w klasyfikacji generalnej. Natalia Sobolewska dostała się do finału i po udanym występie uplasowała się na ósmej pozycji. Debiutująca Marta Burczyńska dotarła do półfinału.

Duet: Karolina Gajewska i Daniel Gawkowski zaprezentował się doskonale podczas finałowego występu. Ostatecznie sportowcy uplasowali się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski.

Po udanym występie na Akademickich Mistrzostwach Polski naszej ekipie pozostał niecały miesiąc do startu zespołu w Mistrzostwach Europy w Aerobiku Sportowym.