Wspinaczka Sportowa – zawodnicy PG wicemistrzami

• W Katowicach, w dniach 6–9 kwietnia 2017, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej. W imprezie startowały 133 panie i 230 mężczyzn.

Reprezentacja PG odniosła bezprecedensowy sukces zdobywając tytuł wicemistrza Polski w punktacji generalnej panów. Nasi zawodnicy mogli się cieszyć także srebrnymi medalami w klasyfikacji drużynowej szkół technicznych. Z kolei studentki wywalczyły brązowe medale w grupie uczelni technicznych.

Srebrni medaliści klasyfikacji generalnej: Krystian Markiewicz, Jakub Nadolski, Tomasz Bielecki, Piotr Hirsch, Adam Matusiak i Michał August, Jakub Dębski.

Brązowe medalistki: Marzena Hirsch, Sandra Bekasiewicz, Urszula Subkowska, Aleksandra Detlaff, Daria Mazur.