Wydziałowy Team Biegowy ZiE PG wystartował!

• Na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na początku obecnego roku akademickiego powstała ekipa biegowa, która zamierza wspólnie startować w maratonach. Do teamu można oczywiście dołączyć.

Pierwszy w tym roku kalendarzowym bieg Wydziałowego Teamu Biegowego ZiE PG miał miejsce w lutym z okazji 91. urodzin Gdyni. Trasę 10 kilometrów, przy temperaturze -6 stopni Celsjusza, dzielnie pokonały: dr Katarzyna Stankiewicz, reprezentująca administrację Aleksandra Markowska oraz doktorantka Magdalena Licznerska.

– W końcu nie samą nauką człowiek żyje. Propozycja jest następująca: staramy się zintegrować biegających pracowników i studentów wydziału oraz startować jako team w  przeróżnych biegach. Możemy umawiać się na wspólne bieganie, treningi, wymieniać się biegowymi informacjami itp. Chciałabym podkreślić, że nie chodzi nam o śrubowanie wyników, wyczyny ultra maratońskie. Głównym celem jest integracja i dobra zabawa. Liczymy na wszystkich, zarówno na żółwie, jak i na gazele – mówią pomysłodawczynie dr Katarzyna Stankiewicz i dr hab. inż. Aleksandra Parteka, prof. nadzw. PG.

Kolejny start Wydziałowego Teamu Biegowego już 9 kwietnia. Gdański Maraton (42 km, w dwóch sztafetach) planują przebiec: dr Paweł Ziemiański, dr Barbara Stepnowska, dr hab. inż. Magdalena Gajewska oraz dr hab. inż. Julita Wasilczuk, prof. nadzw. PG, dziekan WZIE. W drugiej sztafecie pobiegną: dr Katarzyna Stankiewicz, dr hab. inż. Aleksandra Parteka, prof. nadzw. PG, Aleksandra Markowska oraz dr Magdalena Popowska.

Uwaga! Wszystkich chętnych studentów i pracowników zapraszamy do Wydziałowego Teamu Biegowego ZiE PG. Zgłoszenia należy kierować na adres: aparteka@zie.pg.gda.pl.

Dla nowych uczestników przygotowana została limitowana seria koszulek sportowych. Otrzyma je dziesięć pierwszych osób, które wcześniej zarejestrują się jako Wydziałowy Team Biegowy, na wybranym biegu i poinformują o tym fakcie e-mailem.

Galeria zdjęć

Od lewej: Aleksandra Markowska, Katarzyna Stankiewicz, Magdalena Licznerska. Wydziałowy Team Biegowy ZIE PG