WyKOMBinuj mOst 2017

 • Do 21 kwietnia trwać będzie kolejna edycja konkursu konstruktorskiego wyKOMBinuj mOst organizowanego przez Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i z roku na rok przyciąga coraz więcej studentów.

   

  Pierwszego dnia wydarzenia (środa, 19 kwietnia) obydwa dziedzińce Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej zamienią się w arenę zmagań konstruktorów. Uczestnicy zmierzą się z zadaniem projektowym polegającym na wykonaniu przęsła mostowego o rozpiętości 100 cm z 8 arkuszy brystolu i 1000 ml kleju polimerowego. To na pozór proste wyzwanie wymaga mnóstwa wyobraźni i kreatywności połączonej z wiedzą teoretyczną i techniczną, zaś rozstrzygnięcia końcowe są spektakularne i zaskakujące. Nośności zwycięskich konstrukcji przekraczają 320 kg!

  W czwartek (20 kwietnia) zapraszamy do udziału w KOMBOferencji – Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Budowlanej, podczas której zostaną wygłoszone referaty o tematyce związanej z szeroko pojętym budownictwem i projektowaniem konstrukcji. Tego dnia odbędzie się także wystawa konstrukcji konkursowych i głosowanie na najładniejszy most.

  Największe emocje czekają nas jednak w piątek (21 kwietnia) podczas wykonywania prób wytrzymałościowych. Most każdej drużyny, po uprzedniej weryfikacji wymiarów i masy, zostanie obciążony w maszynie wytrzymałościowej do uzyskania ugięcia równego 40 mm. Konkurs wygra ten zespół, którego most osiągnie największy współczynnik K wyrażony przez iloraz maksymalnej siły i masy konstrukcji.

  Ze szczegółowymi informacjami można zapoznać się na stronach: 

  http://wilis.pg.edu.pl/wykombinuj-most

  http://wilis.pg.edu.pl/kombo/ferencja 

  Zachęcamy także do śledzenia profilu Facebook wydarzenia:

  https://www.facebook.com/wykombinujmost/

Galeria zdjęć

Tegoroczny konkurs otworzył 19 kwietnia prof. Jacek Namieśnik, rektor PG. Fot. K. Krzempek Fot. K. Krzempek Fot. K. Krzempek Uczestnicy konkursu. Fot. K. Krzempek Uczestnicy konkursu. Fot. K. Krzempek