Mendeley

• SZKOLENIA Z MENADŻERA BIBLIOGRAFII MENDELEY (POZIOM PODSTAWOWY)

Limit miejsc na szkolenia kwietniowe został wyczerpany.

MAJOWE TERMINY:

Biblioteka Politechniki Gdańskiej zaprasza pracowników i studentów PG na szkolenie z zakresu obsługi menadżera bibliografii Mendeley. Pozwala on na skuteczne uporządkowanie zasobu dokumentów wykorzystywanych w warszatcie badawczym, na błyskawiczne dodawanie przypisów w pożądanym stylu cytowań oraz bibliografii załącznikowej, wspomaga tworzenie grup do współpracy między autorami publikacji oraz ułatwia kontakt z innymi naukowcami podobnego pola badawczego. Program posiada wersję dla systemów operacyjnych: Windows, Apple i Linux oraz dla urządzeń mobilnych Apple i Android.

Na szkoleniu poruszone zostaną następujące zagadnienia:

1. Menadżer bibliografii – korzyści z użytkowania.
    2. Instalacja programu i omówienie jego ogólnej struktury (wersja webowa, desktop, Web Importer i wtyczka do edytora tekstu – wzajemne zależności).
    3. Praca z wersją webową programu: administrowanie kontem użytkownika, gromadzenie dokumentów, praca w grupach, Web Importer.
    4. Praca z wersją desktop programu: różne metody uzupełniania zasobu gromadzonych dokumentów oraz ich porządkowanie, analiza metadanych dokumentów.
    5. Praca z edytorem tekstu (Word, Libre Office Writer): wtyczka do edytora tekstu, wstawianie i formatowanie przypisów i bibliografii załącznikowej, różne style cytowań.

Do udziału w szkoleniu zachęcamy zarówno pracowników naukowych, jak i studentów (w szczególności seminarzystów).

Na spotkanie można przyjść z własnym laptopem, jednak należy pamiętać, aby miał on już dostęp do sieci Eduroam.

Szkolenie odbędzie się w sali multimedialnej Biblioteki Głównej PG, w Gmachu Głównym, pok. 100/4.

Wszelkie dodatkowe pytania kierować można do prowadzącej: mgr Anna Kowalska annkowa3@pg.gda.pl, tel. 58 347 18 57.

Więcej informacji (w języku angielskim) można znaleźć na oficjalnej stronie Mendeley.