WYSTAWA: Gdańska Szkoła Jakości

• Drugi dzień X Bałtyckiej Konferencji "Zarządzanie i organizacja bibliotek" pod hasłem "Zarządzanie jakością. Nowe rozwiązania w działalności biblioteczno-informacyjnej"  na Politechnice Gdańskiej zainaugurował prof. nadzw. PG, dr. hab. inż. Piotr Grudowski  wykładem  pt. "Systemowe zarządzanie jakością ze szczególnym uwzględnieniem usług biblioteki naukowej".

Wykładowi towarzyszyła wystawa pt. "Gdańska  Szkoła Jakości" przygotowana przez pracowników Biblioteki Głównej - Paulinę Lipkę-Flizikowską i Tytusa Cabana. Zaprezentowano sylwetkę prof. dr. hab. inż. Romualda Kolmana, twórcę Gdańskiej Szkoły Jakości . W gablotach udostępnione zostały ciekawe zdjęcia, kopie dokumentów, artykuły naukowe oraz książki. Zebrane i przedstawione na wystawie materiały, głównie z prywatnych zbiorów prof. Grudowskiego i prof. Barylskiego, pozwoliły odświeżyć wspomnienia tym, którzy Go znali, a przede wszystkim,  przybliżyć i spopularyzować postać  znakomitego profesora Politechniki Gdańskiej i prekursora kwalitologii.

Od 13 maja 2016 r. wystawę oglądać można na Wydziale Mechanicznym (piętro V - szklany łącznik). W czerwcu zostanie przeniesiona na Wydział Zarządzania i Ekonomii.

Galeria wystawy

Otwarcie wystawy