.

ŚPIEWAJMY RAZEM – edycja 25 02 2017 Malbork

• W sobotę 25 lutego 2017 r. w Przestrzeni Aktywności Twórczej MaKUL@TURA w Malborku odbyło się dziesiąte już spotkanie z cyklu ŚPIEWAJMY RAZEM, łączącego dwa kręgi piosenki: harcerski i studencki.

Tym samym nastąpiło spięcie klamrą dwóch początkowych lat projektu - pod koniec lutego 2015 roku w sali Watra gdańskiego Domu Harcerza miała miejsce uroczysta inauguracja, oba wydarzenia współistniały z tradycyjnym harcerskim świętem - Dniem Myśli Braterskiej.

Zwyczajowym układem imprezy, po wprowadzeniu, dokonanym przez Ryszarda Markowskiego - jednego z inicjatorów cyklu, nastąpiła część harcerska w wykonaniu gospodarzy - Hufca ZHP Malbork. Tym razem, poza miejscową drużyną harcerską wystąpił solista - Kacpar Dornig, który poza repertuarem klasycznym zaprezentował własne utwory. Po raz pierwszy w naszej koncertowej sekwencji oba kręgi, niezależnie od naszej inicjatywy, zyskały praktyczny wymiar - wykonawca rajdowych piosenek pokonujący kolejny etap artystycznego rozwoju, nadający koncertom ŚPIEWAJMY RAZEM nowy sens.

Młodego autora z Malborka już niedługo - 30 czerwca - usłyszymy w konkursie tegorocznej, 45. BAZUNY.

Krąg piosenki studenckiej w Malborku reprezentowali: Łukasz Majewski i Piotr Bakal, obaj już wcześniej w cyklu występujący oraz po raz pierwszy dla studencko-harcerskiej widowni Maciej Służała.  Cała trójka to śpiewający autorzy, jednak w programie celowo przypominający piosenki z lat 1979-80, w nawiązaniu do odbywającego się na terenie malborskiego zamku przeglądu BAZUNA w roku 1979.

Oba kręgi: studencki i harcerski tradycyjnie już splata w swej prezentacji  Grupa Muzycznego Wsparcia, kierowana przez Pawła Pastuszaka. Grupa ta pełnić będzie rolę współgospodarza koncertu ŚPIEWAJMY RAZEM w ramach 45. przywidzkiej BAZUNY, 1 lipca, występując na scenie dwukrotnie.

Kolejna zakończona sukcesem impreza, świadcząca o jedności piosenki, idei wspólnego śpiewania na kolejnych etapach rozwoju młodego człowieka, praktyka wskazuje, iż  w.w. piosenka może być doskonałym eliksirem młodości także w latach dojrzałych każdego z nas, bez ograniczeń wiekowych.

Cykl ŚPIEWAJMY RAZEM objęty jest patronatem Rektora Politechniki Gdańskiej prof. Jacka Namieśnika oraz Komendanta Chorągwi Gdańskiej ZHP, hm Artura Glebko. Patronem i gościem malborskiej edycji był Burmistrz Malborka. p. Marek Charzewski.

Kolejna edycja koncertu z cyklu ŚPIEWAJMY RAZEM odbędzie się w maju br., bezpośrednio przed jubileuszem 45-lecia przeglądu BAZUNA.