Konkurs do poddziałania 2.3.4 POIR Ochrona własności przemysłowej w 2017 r. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach Urzędu Patentowego RP rozpisanych na rok 2017 PROGRAM "Impuls do biznesu" - aplikuj do programu - zdobądź pieniądze na realizację swoich pomysłów.

European Inventor Award 2017

• European Inventor Award

Wyłońmy wynalazcę dla roku 2017

Jeśli znasz wynalazców, którzy zasługują by stanąć w szranki by wygrać Europejską Nagrodę Wynalazców, zgłoś ich nominację dla 2017 roku!

Wyróżnienia dla najlepszych wynalazców przyznawane są co roku przez Europejską Organizację Patentową (EPO).
    Nominować wynalazcę i wynalazek może każdy, można też o wyróżnienie ubiegać się osobiście.
    EPO czeka na zgłoszenia do 12 października 2016.

Nominacje

Nominacje do Europejskiej Nagrody Wynalazców 2017 rozpoczęły się.
    Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia wynalazców z całego świata, ze wszystkich dziedzin techniki i środowisk.
    Nie trzeba być wynalazcą by zgłosić można było sylwetkę swojego kandydata. Ludzie z przemysłu, instytutów badawczych, stowarzyszeń związanych z własnością intelektualną i uniwersytetów, a także ogół społeczeństwa, każdy może coś zaproponować. Więc wyznaczmy swojego ulubionego wynalazcę! Można także nominować siebie, jeśli tylko zechcemy, o ile wynalazcami jesteśmy!

Kategorie

Przemysł : za wybitne i skuteczne technologie opatentowane przez duże europejskie firmy

Badania : dla pionierskich wynalazców pracujących na uniwersytetach lub w instytutach badawczych

MŚP : dla wyjątkowych wynalazków w małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP)

Krajów pozaeuropejskich : dla wszystkich wynalazców, którzy nie są z Europy, ale uzyskali patent europejski

Całokształt : uhonorowanie wkładu długoterminowego indywidualnego europejskiego wynalazcy

Ustalenie zwycięzców

Każdy członek społeczeństwa może wyznaczyć swego wynalazcę do Europejskiej Nagrody Wynalazców. Proces selekcji opiera się na pracy ekspertów EPO i niezależnego międzynarodowegon jury, które ocenia innowacje nie tylko za ich oryginalność technologiczną, ale także pod kątem ich wpływu na gospodarkę i wkładu społecznego.

Zgłoszenia należy dokonać

* za pośrednictwem formularza (pdf)
     * lub zgłoszenia on-line
    dostępnego na stronie EPO:

Czytaj więcej na: