Z tego miejsca dziękuję Wam, drogie Studentki i drodzy Studenci, za wieloletnią współpracę!

Wszystko wskazuje na to, że po wakacjach moje dotychczasowe przedmioty będzie prowadził już kto inny,
a moja dziesięcioletnia przygoda z Katedrą Systemów Multimedialnych dobiega końca.

Praca na uczelni to poza dydaktyką wiele innych angażujących zajęć, niemniej z tego wszystkiego
najbardziej będzie mi brakowało Was, Studentek i Studentów. Starałem się nie tylko przekazywać Wam
dość specjalistyczną wiedzę, ale i pokazywać szerszy kontekst studiowania.
Czy się to udało, każdy oceni indywidualnie.

Życzę Wam sukcesów, pozytywnego przebrnięcia przez studia, oraz dalszych trafnych życiowych decyzji.

Serdecznie pozdrawiam,
Adam Korzeniewski

 

Kalendarz w nowym oknie (klik)

Legenda:
CwPS - skrótowa nazwa zajęć 
AK - prowadzący (klik)
ET3 - grupa dziekańska
NE208 - sala zajęciowa
zajęty(a) - wtedy proszę nie szukać AK

 

FAQ / czy warto pisać maila i jak to zrobić?

0. Co jeśli wyślę email w weekend lub po 15ej w dzień roboczy?

Niezależnie od tego jak ważna wydaje się Twoja sprawa, dowiem się tego najpewniej w najbliższym dniu roboczym około 9 rano. Dlatego NIGDY nie zostawiaj informowania o nieobecności na kolokwium na weekend czy wieczór bezpośrednio przed nim. Taka informacja traktowana jest jakby dotarła w najbliższym dniu roboczym.

 

1. Czy mogę przyjść na konsultacje? Kiedy mogę przyjść na konsultacje?

W pierwszej kolejności sprawdź termin konsultacji w kalendarzu na tej stronie. Jeżeli chcesz przyjść w innym terminie, sprawdź czy w kalendarzu nic wówczas nie ma. Nie wypraszam studentów gdy przychodzą poza godzinami konsultacji, gdy nie jestem zajęty. Dopiero jeżeli mimo powyższych nie masz pewności lub preferujesz jakiś konkretny termin konsultacji, wyślij do mnie email sugerując dokładnie dzień i godzinę/godziny konsultacji. Odpowiem wówczas w którym z danych terminów będę oczekiwał spotkania. Pamiętaj, jak umówisz spotkanie to znaczy, że na nim będziesz, o zmianach informuj.

Bardziej skomplikowane meryotryczne sprawy do konsultacji warto poprzedzić emailem ze swoimi pytaniami w treści, bym mógł się przygotować. Jeżeli sprawa dotyczy bieżących zajęć, można obejść się bez maila, po prostu przyjdź. Podobnie jeśli chcesz obejrzeć prace z minionego zaliczenia, czy w innej kwestii nie wymagającej przygotowania, przyjdź bez poprzedzania tego faktu wiadomością.

 

2. Nie mogę przyjść na zajęcia, wiem o tym z wyprzedzeniem. Co zrobić?

Zależy od przedmiotu którego to dotyczy. Szczegółowe zasady odrabiania konkretnych zajęć są w regulaminach przedmiotów. Najczęściej jednak, w przypadku zajęć dydaktycznych jak ćwiczenia czy laboratorium, nie wysyłąj do mnie emaila z pytaniem o możliwość odrobienia zajęć. Przyjdź po prostu na termin innej grupy, która przerabia odpowiedni materiał. Oczywiście, muszą być dostępne stanowiska w sali, czego emailowo tym bardziej nie mogę zapewnić. Niektórych wykłądów, zajęć projektowych czy laboratoryjnych nie da się odrobić, wówczas nieobecność powinna być usprawiedliwiona stosownym zwolnieniem. W przypadku gdy nie chodzi o zajęcia a o zaliczenie, kolokwium, patrz kolejne pytanie.

 

3. Nie mogę być na zaplanowanym kolokwium, zaliczeniu, egzaminie. Co zrobić?

W takiej sytuacji zawsze z wyprzedzeniem, co najmniej 24 godzinnym z uwzględnieniem dni roboczych (patrz punkt 0), poinformuj mnie o tym emailem. Powód nieobecności musi być zasadny, nie może nim być nie nadążanie z uczeniem czy inne zaliczenia w bliskim czasie. Może to być na przykład kolizja terminu z zaliczeniem z innego semestru. W treści wiadomości podaj dokładne informacje o sobie (pamiętaj o numerze albumu, grupie dziekańskiej itp) a także informacje o przedmiocie i terminie zaliczenia, którego dotyczy nieobecność. Od razu zasugeruj rozwiązanie sytuacji. Gdy są inne grupy, które mają zaliczenie i termin dla Ciebie jest wówczas odpowiedni, zasugeruj to w wiadomości. Jeżeli nie poinformujesz mnie o nieobecności na czas, sytuacja jest zła. Patrz punkt kolejny.

 

4. Nie byłem na kolokwium, zaliczeniu, egzaminie i nie poinformowałem o tym z wyprzedzeniem. Co zrobić?

Jak najszybciej wyślij wiadomość z informacją do mnie. W takiej sytuacji musisz mieć faktyczne zwolnienie z zajęć w tym dniu lub bardzo mocne uzasadnienie nieobecności. Najlepiej, żebyś nigdy nie potrzebował skorzystać z odpowiedzi na to pytanie.

 

5. Powyżej nie ma odpowiedzi na moje pytanie. Chcę wysłać email.

Wysyłając email pamiętaj o kilku podstawowych kwestiach:

- Odpowiedam na maile studentów wysłane tylko ze studenckiej poczty.
- W treści wiadomości przedstaw się, pamiętaj o podaniu numeru albumu do łatwiejszej identyfikacji.
- Jeżeli w mojej odpowiedzi na email zadaję dodatkowe pytania należy na nie odpowiedzieć. Jeżeli moja odpowiedź rozwiązuje sprawę, wypada odpisać, choćby krótkim "Dziękuję".
- Jeżeli syutacja jest nietypowa, lub masz trudności ze składnym i lakonicznym przedstawieniem problemu, przyjdź na spotkanie.

 

Przedmioty prowadzącego

 

Wyniki

automatyczne aktualizacje co 5 min