Konferencja BioMillenium 2017

Trendy i rozwiązania w biotechnologii i mikrobiologii będą głównymi tematami konferencji BioMillenium 2017, która odbędzie się na terenie Politechniki Gdańskiej w dniach 6–8 września.

 

Prezentowane prace dotyczyć będą biotechnologii w przemyśle, rolnictwie, środowisku, medycynie i biologii molekularnej oraz mikrobiologii klinicznej i molekularnej. Pierwszy wykład poświęcony będzie zainteresowaniom i osiągnięciom naukowym zmarłego w ubiegłym roku prof. Józefa Kura, założyciela Katedry Biotechnologii Molekularnej i Mikrobiologii Politechniki Gdańskiej, naukowca, który swoimi pracami wiele wniósł do rozwoju obu tych dziedzin. Abstrakty uczestników zostaną opublikowane w piśmie Postępy Mikrobiologii.

Głównymi organizatorami konferencji są Katedra Biotechnologii Molekularnej i Mikrobiologii Politechniki Gdańskiej oraz Gdański Oddział Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów. Współorganizatorami są Katedra Mikrobiologii i Katedra Immunologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Gdański Oddział Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Szczegółowe informacje na temat konferencji można znaleźć na stronie internetowej pg.edu.pl/biomillenium-2017.