W „Naukowych popołudniach z Politechniką Gdańską” dr inż. Paweł Tysiąc

W kolejnej, óśmej już audycji cyklu "Naukowe popołudnia z Politechniką Gdańską"  dr inż. Paweł Tysiąc opowiedział, dlaczego w swojej pracy naukowej rzadko rozstaje się z laserem i jak ważne jest dostosowywanie badań naukowych do potrzeb biznesu.

 

Dr inż. Paweł Tysiąc z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska to naukowiec, który jest również zapalonym miłośnikiem przyrody. Badanie środowiska pod kątem takich czynników jak erozja wiatru, wpływ temperatury na miasto, oddziaływanie Morza Bałtyckiego na tereny nabrzeżne, to tylko niektóre obszary zainteresowań naukowca.  Swoje badania prowadzi głównie z użyciem technik laserowych.

– Laser odgrywa u mnie szczególną rolę – tłumaczył naukowiec – a dokładniej skaner laserowy. Można go wykorzystywać do skanowania bardzo wielu różnych obiektów i powierzchni.  Dane , które dzięki temu są zbierane mogą być w różny sposób interpretowane.

Cykl „Naukowe Popołudnia z Politechniką Gdańską”  będzie emitowany na antenie do 17 sierpnia.  Wszystkie dotychczasowe rozmowy z młodymi naukowcami można odsłuchać [TUTAJ]

 

Fot. Krzysztof Krzempek/Politechnika Gdańska