Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorek Starszych w CSA

W dniach 5-9.02.2020 hala Centrum Sportu Akademickiego gościła turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. Przez pięć dni osiem najlepszych zespołów w kategorii U22 rywalizowało o tytuł Mistrzyń Polski. Turniej ten już po raz drugi z rzędu odbył się w naszej hali.
W fazie grupowej zespoły podzielone zostały na dwie grupy – A i B. W grupie A zmierzyły się ze sobą UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, MUKS Poznań, GTK Arka Gdynia oraz AZS Uniwersytet Warszawski. W grupie B rywalizowały drużyny: Enea AZS AJP Gorzów Wlkp., Zagłębie Sosnowiec, Enea AZS Poznań oraz gospodynie – Szkoła Gortata Politechnika Gdańska.
Mecze z udziałem gospodyń oraz ekipy z Gdyni przyciągały na trybuny liczne grono kibiców, którzy byli świadkami walki o każdą piłkę i każde zwycięstwo. Po pięciu dniach zmagań, najlepsza okazała się drużyna GTK Arki Gdynia, która w meczu finałowym pokonała Zagłębie Sosnowiec. Gospodynie, zespół Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej po wielkiej walce ostatecznie zajął 7 miejsce.

Klasyfikacja końcowa:

1. GTK Arka Gdynia
  2. Zagłębie Sosnowiec
  3. Enea AZS Poznań
  4. MUKS Poznań
  5. UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
  6. Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.
  7. Szkoła Gortata Politechnika Gdańska
  8. AZS Uniwersytet Warszawski

Turniej objęty został patronatem honorowym Rektora Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztofa Wilde oraz patronatem medialnym portal KoszykowkaKobiet.pl.