„Opera na wesoło i nie tylko” w Kwadratowej

Arie operowe w wykonaniu solistki Magdaleny Lewandowskiej przy akompaniamencie Eleny Aleksiejuk zabrzmią w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa” we wtorek, 13 listopada o 20:00. Artystki wykonają również piosenki Edith Piaf i Ireny Santor, utwory musicalowe oraz pieśni patriotyczne nawiązujące do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Magdalena Lewandowska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Jeszcze podczas studiów zadebiutowała w „Czarodziejskim flecie” Wolfganga Amadeusza Mozarta w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Związana była również z Operą Bałtycką w Gdańsku, debiutując partią Suzuki w „Madama Butterfly” Giacomo Pucciniego podczas gościnnych występów Opery Bałtyckiej w Parnu (Estonia). W Gdańsku usłyszeć ją można było podczas wykonań takich dzieł, jak „Msza Koronacyjna” Mozarta, IX symfonia d-moll Ludwiga van Beethovena czy „Missa pro pace” Wojciecha Kilara. Wokalistka występowała na licznych festiwalach muzycznych, w tym m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Krajów Nadbałtyckich Probaltica, Gdynia Classica Nova, Świętojańskich Wieczorach Operowych oraz Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki.

Akompaniatorka i pianistka Elena Aleksiejuk ukończyła z wyróżnieniem Konserwatorium Muzyczne im. Lwa Sobinowa w Saratowie (Rosja). Uczestniczyła w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Stale współpracuje ze skrzypkami Konstantym Andrzejem Kulką i Joanną Mądroszkiewicz oraz wiolonczelistą Romanem Jabłońskim. Zdobyła także nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki, Medal Edukacji Narodowej, Brązowy Medal za Wybitne Osiągnięcia Artystyczne „Gloria Artis” oraz nagrody prezydentów Gdańska i Gdyni.

Otwarcie klubu nastąpi o godzinie 19:00. Bilety w cenie 5 zł (studencki) i 10 zł (normalny) można kupić online (do ceny doliczona jest prowizja) oraz przed wejściem Kwadratowej. Rezerwacji można dokonać pisząc na adres kwadratowa@pg.edu.pl oraz pod numerem telefonu 58 347 12 10 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00–15:00).