„Polska elektryka w medalierstwie i filatelistyce” nagrodzona Pucharem TECHNICUS 2019

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna, organizator Konkursu TECHNICUS 2019, uznała publikację prof. Dariusza Świsulskiego z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki PG, zatytułowaną „Polska elektryka w medalierstwie i filatelistyce”, za najlepszą książkę szerzącą wiedzę techniczną.

Książka wydana w 2018 roku przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich zawiera opis historii polskiego szkolnictwa technicznego, biogramy wybitnych polskich elektryków oraz informacje o elektroenergetyce i najważniejszych elektrowniach w poszczególnych województwach. Autor opisuje losy narodowego przemysłu elektrotechnicznego i wybranych przedsiębiorstw w poszczególnych branżach, jak również rozwój trakcji elektrycznej w polskich miastach.

Wręczenie nagrody odbędzie się 14.06.2019 r. na Politechnice Krakowskiej podczas IV Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich zwołanego wspólnie z XXVI Kongresem Techników Polskich w Krakowie.

Z profilem naukowym prof. Dariusza Świsulskiego można zapoznać się na portalu MOST Wiedzy.