„Złote Lwiątka 2019” wręczone

Gala Plebiscytu Aktywności Studenckiej „Złote Lwiątka” organizowana jest przez Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej od 2014 roku. Plebiscyt ma na celu docenienie najlepszych projektów studenckich oraz zmobilizowanie studentów do angażowania się w działalność kół naukowych oraz organizacji działające na naszej uczelni.

„Złote Lwiątka” cieszą się dużą popularnością. W tym roku studenci oddali łącznie 1472 głosy . W ramach tegorocznej edycji nagrody przyznawano w dziewięciu kategoriach oraz w  kategorii specjalnej – nagrody Kolegium Rektorskiego: Student Roku.

– Jest to dla mnie wyjątkowa edycja plebiscytu – podkreśla Joanna Niesiobędzka, koordynatorka gali finałowej, zastępca przewodniczącego Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej ds. struktury wewnętrznej i organizacji. – Tegoroczne „Lwiątka” nie tylko pobiły rekord oddanych głosów, ale również została wzbogacone o wyjątkową kategorię jaką jest Student Roku. Mam nadzieję, że wpisze się ona w tradycję i będzie kontynuowana w kolejnych edycjach. Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratuluję.

Najlepszym studentem 2019 roku został Szymon Krawczuk, który aktywnie uczestniczy w projekcie naukowym HEDGEHOG oraz pełni funkcję zastępcy przewodniczącego SSPG ds. dydaktyki i jakości kształcenia. Nagrodę w wysokości  2000zł wręczył prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej.

Ponadto Samorząd Studentów PG wręczył specjalne podziękowania dla pracowników uczelni za  pomoc oraz okazane wsparcie. Wyróżnienie otrzymał prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Marek Dzida, prorektor PG ds. kształcenia i dydaktyki, Mariusz Miler, kanclerz PG oraz Krzysztof Kaszuba, dyrektor Centrum Sportu Akademickiego oraz Dział Spraw Studenckich.

W kategorii Osobowość „Złote Lwiątka” otrzymał Jakub Persjanow z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

– Jest mi niezmiernie miło, że otrzymałem tę nagrodę – mówi Jakub Persjanow. – Cały rok prężnie działałem jako przewodniczący Wydziałowej Rady Studentów, pomagając kolegom i koordynując wydarzenia rozrywkowo- kulturalne. W tym roku udało się nam zorganizować koncert przed Centrum Nanotechonlogii, na którym zagrało 5 zespołów studenckich! Poza WRSem działałem w organach SSPG: Komisji Mediów i Promocji oraz Komisji Dydaktyki i Jakości Kształcenia. Podczas Adapciaka, wyjazdu integracyjnego dla pierwszorocznych studentów, byłem w kadrze oraz biorę udział w sekretnym projekcie, o którym już niedługo dowie się każdy student PG.

Złote Lwiątka trafiły także do twórców projektu „System monitorowania ula pszczelego” w kategorii Projekt Innowacyjny. HEDGEHOG Rexus to najlepszy tegoroczny projekt naukowy.

Studencka konferencja „Mosty i tunele” zdobyła najwięcej głosów w kategorii Konferencje i szkolenia. Nagrodę za zorganizowanie najciekawszego wydarzenia integrującego studentów przyznano zawodom regatowym organizowanym przez Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa.

Za ponadprzeciętny wkład na rzecz rozwoju sportu akademickiego „Złote Lwiątka” otrzymali twórcy Wilisiowego Obozu Windsurgingowego.

Z kolei „PG tańczy”  to najlepszy projekt, który wspiera rozwój pasji i zainteresowań studentów.

W kategorii Działalność charytatywna wygrana została przekazana  pomysłodawcom SK SEP PG & Przyjaciele dla Szlachetnej Paczki. A najsprawniej i najskuteczniej działającą Wydziałową Radą Studentów okazała się ta z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!