9 kwietnia wybory Rektora Politechniki Gdańskiej

Przypominamy, że decyzją Senatu Politechniki Gdańskiej, wybory rektora na naszej uczelni odbędą się w czwartek 9 kwietnia w formie zdalnej .

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju i troską o bezpieczeństwo społeczności uczelni, Senat PG zdecydował, podczas zdalnego posiedzenia w poniedziałek 30 marca, o zmianie trybu głosowania przez elektorów - z bezpośredniego na elektroniczny oraz przesunięciu terminu wyborów na 9 kwietnia.

Głosy elektorów, wybranych podczas wcześniejszych etapów ujętych w kalendarzu wyborczym, będą oddawane za pomocą elektronicznych środków komunikacji  w godzinach 9.00-14.00. Wybory będą ważne, gdy w głosowaniu będzie uczestniczyć nie mniej niż 2/3 członków Uczelnianego Kolegium Elektorów, dlatego frekwencja osób uprawnionych do głosowania ma kluczowe znaczenie. Wyniki zostaną podane do wiadomości jeszcze tego samego dnia.

Komunikat Uczelnianej Komisji Wyborczej dotyczący procedury głosowania za pomocą elektronicznych środków komunikacji  w dniu 9 kwietnia.

Z biogramem prof. Krzysztofa Wildego, rektora PG i kandydata na kadencję 2020-2024 można zapoznać się  TUTAJ