Akademickie Mistrzostwa Polski 2020

Na koniec sierpnia zaplanowane zostały pierwsze turnieje w ramach Akademickich Mistrzostw Polski 2020. O medale powalczą reprezentanci Politechniki Gdańskiej, m.in. koszykarze, kolarze górscy, trójboiści siłowi i żeglarze.

W związku z pandemią koronawirusa, od początku 2020 r. reprezentanci Politechniki Gdańskiej zdołali wystąpić w ramach Akademickich Mistrzostw Polski jedynie w dwóch dyscyplinach – futsalu oraz snowboardzie. 15 maja br. Zarząd Akademickiego Związku Sportowego podjął decyzję o odwieszeniu Akademickich Mistrzostw Polski 2020. W związku z okresem wakacyjnym pierwsze turnieje zaplanowane zostały na koniec sierpnia.

Zgodnie z obecnym terminarzem, jako pierwsi rywalizację mają rozpocząć zawodnicy i zawodniczki koszykówki 3x3. Będzie to pierwszy w historii turniej w tej dyscyplinie w Akademickich Mistrzostwach Polski. Organizatorem będzie AZS Warszawa, a turniej zaplanowano na 23-25 sierpnia br.

AMP w kolarstwie górskim zaplanowano na 28-30 sierpnia na stoku „Orawka”. W tych samych dniach w Katowicach mają odbyć się AMP w trójboju siłowym. Nasze reprezentantki w tej dyscyplinie bronić będą „złota” z ubiegłego roku zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i uczelni technicznych, a nasi zawodnicy bronić będą „złota” w klasyfikacji UTE oraz będą walczyć o wyrównanie ubiegłorocznego wyniku, czyli „srebro” w klasyfikacji generalnej.

AMP w żeglarstwie na Jeziorze Niegocin mają odbyć się w dniach 31.08-3.09. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej ostatnie sześć edycji AMP kończyła na najwyższym miejscu na podium. Nasi studenci i studentki w szeregach PG Racing nieustannie trenują, występując w rywalizacji Polskiej Ligi Żeglarskiej.

Przypomnijmy, że w 2019 roku po raz szósty Politechnika Gdańska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz po raz siódmy z rzędu została drugą najlepszą uczelnią techniczną.