All About Economy Film Meeting po raz drugi na WZiE

Starannie wyselekcjonowane filmy ekonomiczne opatrzone komentarzami najwyższej klasy ekonomistów i aktywnych członków życia społecznego w Polsce i Europie zostaną zaprezentowane w ramach drugiej edycji Economy Film Meeting, która odbywa się w dniach 28-30 października na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny.

 

Wydział Ekonomii i Zarządzania PG organizuje Economy Film Meeting we współpracy z Uniwersytetem we Fryburgu, Institut für Betriebs-und Regionalökonomie (Hochschule Luzern), Gdańskim Klubem Biznesu oraz Association for the Renewal of Research and Education in Economics and Finance (AREF).

Inicjatywa skierowana jest nie tylko do studentów i naukowców, ale wszystkich zainteresowanych refleksją nad konsekwencjami pewnych decyzji i sytuacji gospodarczych. Starannie dobrany repertuar ekonomicznych filmów fabularnych i dokumentalnych stanowi doskonałe tło do dyskusji, których celem jest przybliżenie skomplikowanych zjawisk i zagadnień szerszemu gronu nie tylko wytrawnych słuchaczy, ale przede wszystkim tzw. laików. 

To już druga odsłona „All about Economy Film Meeting”. Pierwsza cieszyła się bardzo dużą popularnością, znacznie przewyższającą wyobrażenia organizatorów. Wówczas w charakterze wykładowców zgodzili się wziąć udział: Dr Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha; Prof. Andrzej Leder z Polskiej Akademii Nauk, a także O. Maciej Zięba. Szczególnym gościem był Prof. Paul H. Dembiński z Uniwersytetu we Fryburgu, który wygłosił wykład inaugurujący to wydarzenie. 
Tutaj można obejrzeć krótką relację:  https://www.youtube.com/watch?v=MwwegOkGnxA

Impreza obejmuje szereg projekcji filmów – zarówno mniejszych form dokumentalnych, jak i dużych produkcji fabularnych. Każdego z trzech dni po południu odbywa się wykład zaproszonego gościa, stanowiący wprowadzenie do popularnego filmu fabularnego, poruszającego zagadnienia związane z problematyką gospodarczą: problemami etyki biznesu, CSR, przedsiębiorczości, zarządzania, rynków finansowych itp. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą: Prof. Paul H. Dembiński, Prof. Jerzy Wilkin oraz red. Jacek Żakowski. Wydarzenie otworzy Ambasador Szwajcarii Pan Jürg Burri.

Równocześnie, w godzinach przedpołudniowych, będą trwały – skierowane głównie do studentów i wykładowców – warsztaty wykorzystujące fragmenty filmów jako pomoc dydaktyczną. i i z zagranicy.

Lokalizacja wykładów i projekcji filmów na terenie Politechniki Gdańskiej oraz szczegółowy program dostępne są [tutaj]. Wstęp jest wolny.

Galeria zdjęć