Anatomia fake news – spotkanie z blogerami Crazy Nauka

Politechnika Otwarta zaprasza na spotkanie z Aleksandrą i Piotrem Stanisławskimi, twórcami największego w Polsce bloga popularnonaukowego Crazy NaukaW ramach cyklu #CiekawiNauki, 2 grudnia o godz. 18.00 w Audytorium Novum [nr 17 na mapie kampusu] wygłoszą wykład pt. „Anatomia fake news, czyli co mają wspólnego macedońskie nastolatki i elektrownia w Fukushimie?”.

 

Klimat nas zabije do 2050 roku? W Fukushimie mnożą się mutacje genetyczne? Żółty pył na samochodach to efekt oprysków z samolotów? W zalewie informacji, które do nas docierają, są te, na których można polegać i takie, które mogą wprowadzić w błąd. Fake news są wszechobecne, również w nauce. Rozprzestrzeniają się szybciej niż prawdziwe informacje. Jak odróżnić je od faktów? Kto je wpuszcza do internetu i jaką ma motywację? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielą Ola i Piotr Stanisławscy, autorzy bloga popularnonaukowego Crazy Nauka i wydanej niedawno książki „Fakt, nie mit”.

Wstęp na spotkanie jest wolny (liczba miejsc jest ograniczona). Obowiazuje rejestracja na stronie www.bilety.pg.edu.pl. Wstęp na wydarzenie za okazaniem biletu (w formie drukowanej lub na ekranie urządzenia mobilnego).

Wydarzenie na Facebooku

Patronat medialny: magazyn Pod prąd.