Anna Żurawik wygrała warsztaty technologiczne w Chinach

• Studentka Politechniki Gdańskiej Anna Żurawik została laureatką IV edycji konkursu Huawei Seeds for the Future 2017. W połowie listopada wyjedzie na warsztaty technologiczne do Shenzhen, w głównej siedzibie Huawei. Dodatkową nagrodą jest pobyt kulturoznawczy w Pekinie.

Zadaniem uczestników konkursu (wybrano 12 laureatów z 12 polskich uczelni technicznych) było przygotowanie pracy dotyczącej cyberbezpieczeństwa, wykorzystania technologii 5G, zastosowania nowych technologii dla potrzeb nowoczesnych miast lub pracy w chmurze (temat do wyboru). Anna Żurawik przygotowała esej w języku angielskim dotyczący zastosowania nowych technologii w miastach.

Ocenie podlegały komponenty, takie jak: zgodność z wiodącą tematyką konkursu, złożoność i trudność rozwiązywanego problemu, opis i analiza istniejących rozwiązań i technologii oraz innowacyjność i oryginalność proponowanych rozwiązań i technologii.

Konkurs był adresowany do studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia, a także studiów podyplomowych oraz doktoranckich na kierunkach ścisłych z zakresu: telekomunikacji, informatyki i elektroniki. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawowało Ministerstwo Cyfryzacji.

Program Seeds for the Future to międzynarodowa inicjatywa firmy Huawei, która ma na celu wspieranie edukacji technologicznej, dostosowanie jej do aktualnych potrzeb rynku oraz wspieranie talentów wśród studentów uczelni technicznych.

Czytaj także: Chińska przygoda naukowo-kulturoznawcza.