Architekci z Politechniki Gdańskiej prezentowali swoje projekty i odebrali dyplomy w Paryżu

Pracownicy i studenci Wydziału Architektury, którzy zdobyli trzy pierwsze miejsca w organizowanym od 27 lat międzynarodowym konkursie arturbain.fr, zaprezentowali zwycięskie projekty i odebrali dyplomy w stolicy Francji. Takiego sukcesu w historii tego cyklicznego konkursu nie odniosła jeszcze żadna instytucja kształcąca architektów.

Publiczna prezentacja nagrodzonych prac wraz z ceremonią wręczenia nagród odbyła się w czerwcu w Paryżu. Uroczystość poprzedziła wypowiedź organizatorów, w której podkreślono wysoki poziom wszystkich prac nadesłanych z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Zwrócono również uwagę na bardzo czytelne, jednoznaczne i atrakcyjne opracowanie graficzne nadesłanych projektów. Więcej na ten temat można przeczytać [tutaj].