Bałtycki Kongres Geodezyjny

W tym roku przypada 70. rocznica Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Gdańsku. Z tej okazji na Politechnice Gdańskiej przebiegać będzie Bałtycki Kongres Geodezyjny (od 2 do 4 czerwca w Gmachu Głównym).

Organizatorem kongresu jest Katedra Geodezji z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej (najstarsza tego typu katedra w Polsce!) oraz gdański oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Opiekę techniczną nad kongresem objął prestiżowy, działający na całym świecie, amerykański Institute of Electrical and Electronics Engineers.

– Bałtycki Kongres Geodezyjny (BGK 2016) ma na celu zebranie wiodących naukowców akademickich, badaczy oraz osób związanych z szeroko pojętą geodezją w tym pracowników, pracodawców i studentów. W ramach BKG 2016 możliwa będzie wymiana i dzielenie się doświadczeniem oraz wynikami badań w zakresie geomatyki, geodezji, kartografii oraz nauk powiązanych – mówi dr inż. Jakub Szulwic, adiunkt w Katedrze Geodezji na WILiŚ.

Na Bałtycki Kongres Geodezyjny składają się wspomniane obchody 70. rocznicy Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Gdańsku, Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Geomatyka 2016” oraz benefis z okazji jubileuszu prof. Mirosława Żaka (rocznik 1936, geodeta, profesor zwyczajny Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie) połączony ze wspomnieniem zmarłego w marcu br. prof. Adama Żurowskiego (rocznik 1929, geodety, profesor zwyczajny PG) .

W ramach kongresu na obu dziedzińcach w Gmachu Głównym obejrzeć będzie można ciekawe ekspozycje i prezentacje. Szczegóły znajdują się w agendzie.