Bazuna 2018 już w najbliższy weekend

Tegoroczna, 46. edycja Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej Bazuna odbędzie się na terenie Grodziska Owidz k. Starogardu Gdańskiego w dniach 29 czerwca – 1 lipca. W programie imprezy obecne będą dwa motywy, zaakcentowane w ubiegłorocznym jubileuszu 45-lecia Bazuny w Przywidzu.

Piosenka harcerska, w ramach bloku „Śpiewajmy razem”, zabrzmi w piątek, 29 czerwca ok. godz. 15:30. W sobotę, 30 czerwca o godz. 16:00 w sali konferencyjnej grodziska śpiewane będą „Piosenki sprzed lat”, pochodzące z wydanego ponownie w 2017 r. „Śpiewnika Sucharka”. W śpiewającej grupie obecny będzie redaktor tego wydawnictwa, Zygfryd „Sucharek” Kwiatkowski.

Organizatorami imprezy są Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne Bazuna, Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY oraz Grodzisko Owidz, a współorganizatorem Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej. Przegląd Bazuna 2018 objął swym honorowym patronatem prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.

Szczegółowe informacje można na stronie bazuna.org.pl oraz na Facebooku.