Bazuna 2019 już w ten weekend

47. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna” odbędzie się w dniach 28–30 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Początek jednego z koncertów, mającego miejsce w sobotę wieczorem, poświęcony będzie pamięci zmarłych Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, i prof. Jacka Namieśnika, rektora Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny.

Przegląd rozpocznie się w piątek, 28 czerwca o godzinie 15:00 koncertem powitalnym „Śpiewajmy razem”, na którym wystąpią Żywioły-Art, Paweł Pastuszak z przyjaciółmi, Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa, Adam Drąg, a także Paweł A. Nowak i Tomasz Olszewski z zespołem. Następnie swoje 36-lecie świętować będzie Grupa Bez Jacka, a wieczór zakończy koncert pt. „Bydgoszcz jest piosenką”.

Sobota upłynie pod znakiem konkursu muzycznego (10:00 i 13:00) i niezapomnianych przebojów rajdowego szlaku Wagabundy śpiewanych w Karczmie Na Stromej (16:00).

O 18:00 wspomnieniem Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, i prof. Jacka Namieśnika, rektora Politechniki Gdańskiej, rozpocznie się nocny maraton muzyczny. Wspomnienie na scenie przedstawią przedstawiciele Politechniki Gdańskiej i Stowarzyszenia Absolwentów PG, a duet Łukasz Nowak i Adam Marańda zagra poświęcone zmarłym piosenki.

Później wystąpią Zagrali i Poszli, Labolare, Słodki Całus od Buby, Mechanicy Shanty, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Caryna oraz Supertrio: Krzysztof Jurkiewicz, Łukasz Nowak i Łukasz Majewski.

W niedzielę o 11:00 na powitanie zagrają Arek Tomaszewski i Grupa Muzycznego Wsparcia, a o 12:00 rozpocznie się koncert laureatów sobotniego konkursu.

Głównymi organizatorami Bazuny 2019 są Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne BAZUNA oraz Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY, a współorganizatorem Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie. Więcej informacji na temat przeglądu można znaleźć na jego stronie internetowej.