Brązowe medale w siatkówce dla Politechniki Gdańskiej

Zarówno nasze siatkarki, jak i siatkarze wywalczyli brązowe medale w VIII Ogólnopolskich Finałach Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Mistrzostwa te rozgrywane były pomiędzy zawodnikami Akademickich Związków Sportowych z poszczególnych miast, a Gdański AZS reprezentowali wyłącznie studenci PG.

W fazie grupowej nasze zawodniczki pokonały ekipy z Krakowa i Łodzi 2:0, ulegając drużynie z Poznania 1:2. W półfinale lepsze okazały się siatkarki z Katowic, jednak w ostatnim meczu turnieju nasze reprezentantki wywalczyły medal po dramatycznym starciu z drużyną z Warszawy 2:1 (w tie-breaku 20:18).

Siatkarze PG po porażce 1:2 z drużyną z Łodzi pokonali Kraków (2:0) i Katowice (również 2:0), po czym w półfinale zmierzyli się z gospodarzami. Okazali się oni minimalnie lepsi i zwyciężyli 2:1. W meczu o 3. miejsce nasi zawodnicy pokonali Poznań 2:1.

Żeńska reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Błaszkowska Agnieszka, Dawidowicz Beata, Kurek Marta, Labudda Anna, Lamek Agata, Saczuk Alicja, Sobańska Magda, Sztachańska Julia. Trener: Józef Parafiniuk.

Męska reprezentacja wystąpiła w składzie: Nowak Mikołaj, Bryłkowski Marcin, Tempczyk Mikołaj, Jarosławski Marcin, Śliwiński Adam, Adamski Maciej, Doroś Kamil, Lis Dariusz, Nasevicz Ilya, Mikołajewski Piotr. Trener: Ryszard Mikołajewski.