Centrum Sportu Akademickiego PG odwiedzą dzieci z terenów zniszczonych przez nawałnicę

• 157 dzieci z miejscowości zdewastowanych przez wichurę, która przeszła nad naszym regionem w nocy z 11 na 12 sierpnia spędzi piątkowe przedpołudnie w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej, gdzie czekać na nie będą gry i zabawy przygotowane przez wolontariuszy z naszej uczelni.

– Nasi mali goście będą mogli pograć w siatkówkę, koszykówkę i tenisa oraz popływać na uczelnianym basenie. Jeśli pogoda dopisze, zorganizujemy też zabawy na świeżym powietrzu. Zajęcia poprowadzą zawodnicy drużyn koszykarskich PG, a towarzyszyć im będzie maskotka, sympatyczny Lew PeGiełek – mówi Paweł Krawczyk z Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej.

Zorganizowanie wizyty dzieci z obszarów zniszczonych przez nawałnicę w Gdańsku było wspólną inicjatywą Polskiego Czerwonego Krzyża oraz władz i mieszkańców miasta. Podczas swojego pobytu, który trwa od 27 sierpnia do 1 września, najmłodsi mogli zobaczyć miedzy innymi gdańskie zoo i muzea. Zajęcia w Centrum Sportu Akademickiego PG odbędą się na zakończenie wyjazdu, w piątek, 1 września.

Politechnika Gdańska włączyła się również w akcję pomocy materialnej dla osób dotkniętych przez nawałnicę. Apel prof. Jacka Namieśnika, rektora naszej uczelni, można przeczytać tutaj.