Chinese New Year na Politechnice Gdańskiej

Chińscy studenci trójmiejskich uczelni wraz z przedstawicielami Generalnego Konsulatu Chińskiej Republiki Ludowej oraz Instytutu Konfucjusza Uniwersytetu Gdańskiego świętowali na Dziedzińcu Heweliusza w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej rozpoczęcie Chińskiego Nowego Roku.

Przybyłych powitali konsul Xu Jianguo oraz prof. Piotr Dominiak, prorektor PG ds. internacjonalizacji i innowacji. Złożyli oni wszystkim zebranym najlepsze życzenia z okazji rozpoczynającego się zgodnie z chińskim kalendarzem księżycowym Roku Świni, będącego w tradycji Państwa Środka czasem na ukończenie projektów, przemyślenie planów i przygotowanie się na nadchodzące zmiany, jak i dobrym momentem na inwestycje i przedsięwzięcia.

Studenci pod opieką Rui Wang-Kwiecińskiej z Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej PG przygotowali część artystyczną, którą wypełniły wykonania chińskich piosenek, konkursy szarad, loterie z nagrodami oraz inne niespodzianki. Dziedziniec Heweliusza został na ten czas udekorowany ozdobami, które miały przynieść powodzenie w nadchodzącym roku.

Punktem kulminacyjnym była degustacja potraw z kuchni chińskiej, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów oraz gości.