Czwarte miejsce koszykarek PG w Akademickich Mistrzostwach Europy

Zawodniczki Politechniki Gdańskiej zakończyły swój udział w Akademickich Mistrzostwach Europy w koszykówce, które odbyły się w Poznaniu, na czwartym miejscu. W starciu o brąz dziewczyny zmierzyły się z rumuńskim Uniwersytetem w Pitesti, z którym przegrały mecz grupowy. Niestety i tym razem Rumunki były lepsze, wygrywając 63:53. Najwięcej punktów dla gdańskiej drużyny zdobyła Marianna Duszkiewicz – 19.

– Pierwszy raz reprezentowałyśmy naszą uczelnię na tak dużej imprezie. Przyjeżdżając tutaj nie miałyśmy pojęcia, jaki poziom będą prezentowały inne drużyny. Przegrałyśmy walkę o brąz, ale jesteśmy dumne z czwartego miejsca – zapewnia zawodniczka.

Trener zespołu Małgorzata Czerlonko również jest zadowolona z postawy drużyny. – Poza meczem półfinałowym dziewczyny zagrały bardzo dobre zawody. Za rok mamy Europejskie Igrzyska Studenckie i tam może uda się zrewanżować – mówi.

W mistrzostwach udział wzięło prawie 400 zawodników reprezentujących 22 uniwersytety z 14 państw. Najlepszą akademicką damską drużyną w Europie został zespół z Uniwersytetu w Strasbourgu. W finale Francuzki wygrały 69 do 59 z Uniwersytetem Wiedeńskim i tym samym obroniły tytuł wywalczony dwa lata temu w Miszkolcu.