Darmowe oprogramowanie Ansys – licencje dla Politechniki Gdańskiej

W ramach umowy Politechniki Gdańskiej z firmą MESco Sp. z o.o. dostępny jest pakiet licencji ANSYS, które mogą być wykorzystywane zarówno w badaniach naukowych, jak i w dydaktyce. Mogą o nie występować pracownicy naukowi i dydaktyczni. Z oprogramowania skorzystają także studenci.

Dzięki umowie o współpracy z MESco Sp. z o.o. Politechnika Gdańska uzyskała nieodpłatny dostęp do rocznych, odnawialnych licencji pozwalających na wykonywanie obliczeń z zakresu mechaniki, przepływów i elektromagnetyzmu. MESco Sp. z o.o. udziela również wsparcia w zakresie szkoleń dotyczących obsługi dostarczonego oprogramowania zarówno pracownikom, jak i studentom. Do dyspozycji są w sumie 35 licencji  badawczych oraz 150 licencji dydaktycznych.

Pracownicy zainteresowani dostępem do licencji proszeni są o kontakt z mgr. inż. Jackiem Frost z Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa (nr tel. 58 347 18 42, e-mail: jacfrost@pg.edu.pl).

Studenci mogą dodatkowo pobrać oprogramowanie ANSYS pod adresem: https://www.ansys.com/academic/free-student-products

MESco Sp. z o.o. jest biurem inżynierskim i przedstawicielem firmy ANSYS w Polsce. Wykonuje symulacje komputerowe z dziedziny mechaniki, przepływów, dynamiki, elektromagnetyzmu, optyki i innych. Prowadzi sprzedaż i wsparcie techniczne dla oprogramowania firm ANSYSb oraz LSTC, oferuje również kursy.