Design Thinking Week 2014

Politechnika Gdańska, Stowarzyszenie Top 500 Innovators oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizują Design Thinking Week w Trójmieście.

Partnerami merytorycznymi przedsięwzięcia są Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ambasada USA oraz Stanford University. Zainteresowanych zapraszamy na Politechnikę Gdańską w dniach 17-24 października 2014.

Uwaga! Rejestracja na wydarzenia Design Thinking Week

WARSZTATY, KONFERENCJE, SZKOLENIA, SPOTKANIA ZE ŚWIATOWEJ KLASY SPECJALISTAMI:

• warsztaty dla doktorantów i młodych naukowców: jak uczyć i jak projektować zgodnie z metodyką design thinking (17-18 października)
  • warsztaty dla studentów: jak projektować zgodnie z metodyką design thinking (20-23 października)
  • konferencja Design Thinking Week 2014, gościem honorowym będzie prof. Piotr Moncarz z Uniwersytetu Stanforda (24 października)
  • warsztaty designerskie dla studentów i młodych przedsiębiorców prowadzone przez ekspertów z Trójmiasta i z USA (24 października)
  • webinarium ze specjalistami ze Stanford University (24 października).

Czym jest design thinking? To usystematyzowane podejście do procesu innowacji, kreatywna metodyka pracy, która w centrum zainteresowania stawia użytkownika i jego potrzeby. To właśnie design thinking leży u podstaw sukcesu Doliny Krzemowej. Stosowana w firmach, takich jak Apple czy Google pozwoliła stworzyć produkty i usługi na miarę XXI wieku. Design thinking jest również podstawą kształcenia na najlepszych amerykańskich uniwersytetach, takich jak Uniwersytet Stanforda czy Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley. To właśnie tam absolwenci programu „Top 500 Innovators” poznali metodykę design thinking, którą po powrocie do kraju z coraz większym powodzeniem wykorzystują.

Realizacja projektu według design thinking koncentruje się na użytkowniku, umożliwiając zrozumienie jego potrzeb, zarówno tych uświadomionych jak i nieuświadomionych. Wymaga to budowy interdyscyplinarnego zespołu ekspertów, który pozwala na wielokrotne redefiniowanie problemu oraz spojrzenie na niego z wielu perspektyw. Dlatego też w zespołach wykorzystujących design thinking spotyka się zarówno inżynierów i technologów, jak również specjalistów od marketingu, projektowania, czy nawet socjologów i psychologów. Prowadzi to do generowania niezwykle kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań, które z łatwością zdobywają rynek.

Design Thinking Week ma na celu zwiększenie świadomości na temat projektowania innowacyjności w Polsce. Organizowane wydarzenia pozwolą zarówno na zapoznanie z samą metodyką oraz – poprzez udział w warsztatach – osobiste doświadczenie design thinking w praktyce.

Design Thinking  Week 2014 jako wydarzenie ogólnopolskie to w skrócie: 11 miast, 25 warsztatów, 2 wystawy, 2 konferencje, 5 spotkań i ponad 1200 uczestników.