Dni NCN na Politechnice Gdańskiej już w maju

Dni Narodowego Centrum Nauki (NCN) odbędą się w dniach 9-10 maja na Politechnice Gdańskiej. Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego został zaproszony jako gość honorowy wydarzenia.

Od sześciu lat Dni Narodowego Centrum Nauki organizowane są w kluczowych ośrodkach naukowych w Polsce i gromadzą setki uczestników. Stanowią wyjątkową okazję do tego, by szerokie grono naukowców i osób rozpoczynających karierę badawczą mogło zapoznać się z ofertą konkursową Narodowego Centrum Nauki. Tym razem gospodarzem wydarzenia będzie Politechnika Gdańska. Organizatorami wydarzenia są także Uniwersytet Gdański i Gdański Uniwersytet Medyczny. Patronat honorowy nad Dniami NCN objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jako gość honorowy wydarzenia został zaproszony Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.

– Dni NCN to nie tylko okazja do spotkań tematycznych, dyskusji, ale także praktycznych warsztatów w zakresie realizacji projektów badawczych. To ważne wydarzenie dla całego środowiska naukowego  w Polsce. Serdecznie zapraszam 9 i 10 maja na Politechnikę Gdańską – mówi prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.

Pierwszego dnia, w części oficjalnej wydarzenia, odbędzie się uroczyste spotkanie otwierające z udziałem zaproszonych gości. Na drugi dzień zaplanowano posiedzenie Rady NCN.

W części roboczej wydarzenia odbędą się warsztaty dla wnioskodawców (rejestracja już się zakończyła) dotyczące procesu wnioskowania o finansowanie projektów badawczych oraz warsztaty dla pracowników administracyjnych jednostek naukowych, podczas których omówione zostaną zagadnienia związane z przygotowaniem wniosków od strony formalnej i realizacją projektu.

Ponadto odbędzie się spotkanie, na którym we współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE, omówione zostaną kwestie związane z pozyskiwaniem grantów, jakie oferuje Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council, ERC). W programie Dni NCN nie zabraknie również informacji na temat tego, kiedy rozpoczną się pierwsze konkursy i jakie obszary badawcze będą wspierane w ramach III edycji Funduszy Norweskich i EOG w obszarze „Badania”, którego operatorem jest Narodowe Centrum Nauki.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: „Forum Akademickie”, Nauka w Polsce, TVP 3 Gdańsk, „Dziennik Bałtycki” oraz Radio Gdańsk.

Wszystkie wydarzenia w ramach Dni NCN odbędą się w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

Program Dni NCN w Gdańsku znajduje się na stronie internetowej Narodowego Centrum Nauki.