Dwa nowe programy dla naukowców Politechniki Gdańskiej

500 tysięcy na stworzenie nowego zespołu badawczego oraz do 300 tysięcy złotych na sfinansowanie kosztów prowadzonych badań naukowych oraz rozwój młodych naukowców w obszarach zgodnych z  działalnością centrów priorytetowych obszarów badawczych PG. To oferta dwóch nowych programów dedykowanych naukowcom z Politechniki Gdańskiej.

 

W ramach realizacji ministerialnego programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”, naukowcy Politechniki Gdańskiej mogą skorzystać z dwóch nowych programów: Argentum Triggering Research Grants i Aurum Supporting International Research Team Building. 

Program Argentum Triggering Research Grants umożliwia uzyskanie grantu uczelnianego przeznaczonego na sfinansowanie kosztów prowadzonych badań naukowych oraz rozwój młodych naukowców w obszarach zgodnych z działalnością centrów priorytetowych obszarów badawczych PG. Grant w ramach Programu może także zostać przyznany na realizację badań prowadzonych na PG przez beneficjentów programu NAWA im. Stanisława Ulama. W takim przypadku Wnioskodawcą jest opiekun beneficjenta programu NAWA, który zostaje kierownikiem projektu. Szczegóły Programu, regulamin oraz edytowalny wniosek dostępne są [TUTAJ]

Program Aurum Supporting International Research Team Building ma na celu zwiększenie i wzbogacenie potencjału naukowego PG w wyniku powstania nowych zespołów badawczych kierowanych przez naukowców z PG, z udziałem naukowców zagranicznych.

W ramach Programu możliwe jest uzyskanie grantu uczelnianego przeznaczonego na sfinansowanie kosztów tworzenia nowego zespołu badawczego Politechniki Gdańskiej. Wszystkie informacje o programie wraz z regulaminem i edytowalny wnioskiem dostępne są [TUTAJ]

Wnioski do obu Programów można składać do 18 września br. Wszelkich informacji udziela Zespół ds. realizacji projektu IDUB.