Dwie załogi PG na podium Pucharu Polski kl. Omega o Puchar Burmistrza Pszczyny

Drugie w tym roku regaty zaliczane do Pucharu Polski klasy Omega zakończyły się sukcesem reprezentantów sekcji żeglarskiej PGRacing TEAM. W rozgrywanych w Goczałkowicach zawodach o Puchar Burmistrza Pszczyny zajęli oni drugie i trzecie miejsce, a w klasyfikacji akademickiej pierwsze i drugie.

Na starcie pojawiło się 41 załóg, w tym 29 w klasie Standard i 12 w klasie Sport. Ekipa PGRacing TEAM  wystawiła dwie załogi w kl. Sport: Marcin Styborski (FTiMS) z załogą Dawid Płotka (OiO) i Jan Krasodomski (ETI) oraz Jakub Padzik (OiO) z załogą Izabela Satrjan (OiO) i Jan Stremlau (WILiŚ), a w kl. Standard załogę kobiecą – Aglaya Mishina (OiO) z załogą Justyna Mikołajczyk (OiO), Aleksandra Jedryczka (OiO) oraz Sanisław Wawak (OiO).

Przy słabym, zmiennym wietrze i temperaturze ok. 20 stopni komisja przeprowadziła trzy wyścigi. W klasie Sport od początku zaznaczyła się wyraźna czołówka, z której  najlepiej żeglował Kamil Ortyl z Vector Sails Racing. Wyścig jako drugi ukończyła załoga Jakuba Padzika, na trzecim miejscu natomiast uplasował się Marcin Styborski. Aglaya Mishina z załogą znalazła się na 22 miejscu w kl. Standard.

Wyniki żeglarzy PG dobrze rokują przed zbliżającymi się regatami AMP w Wilkasach, gdzie Politechnika Gdańska po raz szósty będzie bronić tytułu Mistrza Polski.