Dzień Otwarty projektu MOST Wiedzy na Wydziale Zarządzania i Ekonomii

Zapraszamy na II Dzień Otwarty projektu MOST Wiedzy. W środę, 14 marca na Wydziale Zarządzania i Ekonomii będzie można wykonać profesjonalne zdjęcie i uzyskać pomoc w jego zamieszczeniu na Profilu Naukowym, a także uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z portalem.

 

Pierwszy Dzień Otwarty projektu MOST Wiedzy, który odbył się w styczniu w Gmachu Głównym PG cieszył się dużym zainteresowaniem. Pracownicy Centrum Usług Informatycznych PG wykonali wówczas zdjęcia profilowe ponad 60 osób. Pojawiło się wiele pytań i sugestii, które będą pomocne w rozwijaniu portalu.

Osoby, które nie mogły pojawić się na dniu otwartym w styczniu, okazję wykonania profesjonalnego zdjęcia będą miały już 14 marca. Fotograf z CUI będzie do dyspozycji w trakcie całego wydarzenia. Dodatkowo konsultanci pomogą założyć lub uzupełnić Profil Naukowy, odpowiedzą na wszelkie pytania związane z techniczną stroną portalu, a także opowiedzą o promocji dorobku naukowego, czy Open Access. Dla aktywnych uczestników CUI przygotowało niespodziankę.

MOST Wiedzy https://mostwiedzy.pl/ to portal stanowiący multidyscyplinarny, otwarty system transferu wiedzy. Naukowcy mogą prezentować tu swój dorobek naukowy. Dzięki Open Access (OA) możliwy jest otwarty, darmowy i nieograniczony dostęp do utworów naukowych w wersji cyfrowej. Celem projektu jest zwiększenie dostępności, spójności oraz możliwości ponownego wykorzystania zasobów nauki. Zasoby te są za pośrednictwem portalu udostępniane przedstawicielom świata nauki, przedsiębiorcom i społeczeństwu w otwartej, prostej i przejrzystej formie. Niebawem możliwość logowania do MOSTU Wiedzy otrzymają osoby spoza Politechniki Gdańskiej, co ma znacznie przyspieszyć tempo rozwoju portalu.

II Dzień Otwarty z projektem MOST Wiedzy odbędzie się w środę, 14 marca w holu na parterze budynku Wydziale Zarządzania i Ekonomii, w godz. 10-14.