Finał konkursu "Jaskółki Przedsiębiorczości"

• 31 maja br. poznamy zwycięzcę konkursu na najlepszy pomysł biznesowy „Jaskółki Przedsiębiorczości”. Gala finałowa będzie częścią konferencji organizowanej przez koło naukowe studentów SimLE pt. „Poszerz Horyzonty – Świat rzeczywisty vs. Świat wirtualny”. Wydarzenie odbędzie się na Dziedzińcu im. Jana Heweliusza w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej i jest otwarte dla publiczności. Początek o godz. 13:30.

Podczas gali autorzy projektów zakwalifikowanych do rundy finałowej konkursu dokonają prezentacji swoich projektów według harmonogramu dostępnego tutaj.

Konkurs „Jaskółki Przedsiębiorczości", skierowany do studentów oraz doktorantów naszej uczelni, organizuje od 2006 roku Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej. Zadaniem uczestników jest przedstawienie nietuzinkowego i innowacyjnego pomysłu na biznes.

Przy ocenie nadesłanych prac brane są pod uwagę następujące kryteria:
    1.    innowacyjność
    2.    strategia rozwoju i szansa powodzenia przedsięwzięcia
    3.    strona ekonomiczna przedsięwzięcia
    4.    zaspokojenie potrzeb rynkowych.

Konkurs odbywa się pod patronatem profesora Henryka Krawczyka, JM Rektora Politechniki Gdańskiej. Partnerami Konkursu są: Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Politechniczny Klub Biznesu PKB+ działający w ramach Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej, Excento sp. z o.o., Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej oraz organizacja studencka SimLE.

Więcej informacji znaleźć można na stronie konferencji na Facebooku.

Załączone pliki