Finał trzeciego sezonu T-Mobile Ligi Akademickiej w grze League of Legends za nami

Dwie najlepsze drużyny w kraju zmierzyły się ze sobą o tytuł Akademickiego Mistrza Polski T-Mobile Ligi Akademickiej League of Legends. Finał rozgrywany był na Dziedzińcu Fahrenheita w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

 

Gospodarzami spotkania były Lwy z Politechniki Gdańskiej, które broniły tytuły mistrzowskiego. Ich przeciwnicy – Inżynierzy z Politechniki Wrocławskiej – to zespół, z którym gdańszczanie mieli okazję walczyć w finale drugiego sezonu. Wówczas to właśnie Lwy odniosły zwycięstwo na wyjeździe i odebrały tytuł mistrzowski drużynie z Wrocławia. Jak się okazało, nie na długo. 

W finale Inżynierzy pokonali Lwy 2:0 i odzyskali utracony tytuł. Tym samym złoto i statuetka mistrzowska wróciły do Wrocławia, a reprezentacja Politechniki Wrocławskiej zajęła pierwsze miejsce już drugi raz w ciągu trzech sezonów T-Mobile Ligi Akademickiej League of Legends.

Trzecie miejsce wywalczyła Wataha z Wojskowej Akademii Technicznej, pokonując AGHresorów z Akademii Górniczo-Hutniczej. Podczas finałów przedstawiciele WAT-u odbierali medale i nagrody w imieniu całego zespołu.

fot. T-Mobile Liga Akademicka