Gala Sportu Akademickiego 2017

Za nami coroczna Gala Sportu Akademickiego, która tym razem odbyła się w Opolu i organizowana była przez Politechnikę Opolską. Politechnikę Gdańską reprezentowali dyrektor CSA PG Krzysztof Kaszuba, zastępca dyrektora ds. sportowych i prezes KU AZS PG Andrzej Bussler oraz zastępca dyrektora ds. dydaktycznych Kazimierz Rozwadowski.

Nasi przedstawiciele trzykrotnie wchodzili na podium dla zwycięzców i odbierali nagrody we wszystkich możliwych kategoriach: za zajęcie w sezonie akademickim 2016/17 przez naszą uczelnię 3. miejsca w klasyfikacji generalnej oraz 2. miejsca w klasyfikacji uczelni technicznych, a także 10. miejsca w klasyfikacji medalowej.

Nasi trenerzy wraz ze swoimi zawodnikami zdobyli w klasyfikacji generalnej 1 złoty medal, 4 srebrne oraz 1 brązowy krążek. Na najwyższym podium po raz 4. z rzędu wraz z żeglarzami stanął Jakub Pankowski, na drugiej lokacie uplasował się Piotr Buliński wraz z wioślarzami i reprezentantami PG w ergometrze wioślarskim, Maria Zaborna z reprezentacją w aerobiku sportowym oraz Ryszard Daniel z zawodnikami we wspinaczce sportowej. Na najniższym stopniu podium stanął Ryszard Mikołajewski i siatkarze plażowi.

W klasyfikacjach drużynowych uczelni technicznych na szyjach naszych trenerów zawisło 6 złotych medali, 6 srebrnych oraz 2 brązowe. Najcenniejsze trafiły do Jakuba Pankowskiego i żeglarzy, Marty Parafiniuk i snowboardzistek, Ryszarda Mikołajewskiego i siatkarzy plażowych, Karoliny Gronau i lekkoatletek,  Marii Zabornej i zespołu aerobiku sportowego oraz Piotra Bulińskiego i reprezentantów w ergometrze wioślarskim mężczyzn. Ten ostatni odebrał również srebrny krążek wraz z reprezentantkami PG w ergometrze wioślarskim. Srebro UTE wywalczył również Ryszard Daniel i zawodnicy we wspinaczce sportowej, Małgorzata Czerlonko i koszykarki, Krzysztof Kaszuba i szczypiornistki, a także Marek Marchlewski oraz panie i panowie, którzy walczyli w AMP w tenisie stołowym. Brąz wywalczyła reprezentacja PG w badmintonie pod wodzą Rafała Kasprów oraz Kazimierz Rozwadowski i koszykarze.

Ponadto punkty ważne dla sukcesu uczelni zdobyli Janusz Markowski i lekkoatleci, Piotr Marmoń i karatecy, Andrzej Bussler z piłkarzami oraz futsalistkami, Mirosław Szołucha i judocy, Edward Wierzbicki i piłkarze ręczni, Józef Parafiniuk i siatkarki, Elżbieta Markowska i Wiesław Gronau z pływakami oraz Piotr Diłaj wraz z tenisistkami i tenisistami.  Dodajmy, że Marta Parafiniuk prowadziła również narciarki, narciarzy i snowbordzistów, a Marek Marchlewski trójboistów, którzy zdobywali cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Nasze reprezentacje rywalizowały także w AMP w brydżu, szachach i jeździectwie.

Gratulujemy wszystkim i liczymy, że sezon 2017/18 będzie równie udany, a nawet lepszy!